Ročník 2016

16.7.2016 Čtrnáctý den závodu

 

10:20 A je hotovo! Honza dojel do cíle 1000 miles adventure na 28. místě! Gratulace závodníkovi! Má kliku, neudělal ostudu a může se spokojeně vrátit domů :-) 

Závěrečná SMS:  V 10:20 jsem slapnul naposledy :)! Dekuji poradatelum za nezapomenutelne zazitky a vsem za podporu nejen ve forme sms :). Zvlastni podekovani patri me skvele a tolerantni manzelce, timto ji zaroven slibuji, ze uz to nikdy nepojedu :). JE TO TAM!

10:19 - 600 m do cíle

10:02 - 5 km do cíle

9:49 -  10 km do cíle

9:13 -  19 km do cíle

Co dodat? Honza je blázen a srdcař zároveň, každopádně je borec, co to dal! Ale hlavně, se těšíme na to mejdlo na Mácháči, kde proběhne Afterparty! 

A teď jen vyřešit, jak dostat Honzu ze Slovenska domů, z Nové Sedlice to je 60 km do Humenného na vlak a zatím to vypadá, že Honza dojede, ale kolo zůstane. 

 

15.7.2016 Třináctý den závodu

Počasí se dnes umoudřilo, slunce závodníkům svítí na cestu a tak jim pomalu dosychají svršky a jejich radioaktivní obsahy batohů na kolech sílí. Navečer Honza překonává dva brody, o kterých kolují po dvoudenním vydatném dešti pověsti, že jsou nepřebroditelné. To dokládá i sms od pořadatelů z předešlého dne, kdy je zakázáno brodit v noci a je doporučeno je objet. Honzu představa dalších deseti km zrovna neláká a jde to zkusit. První brod zvládnul se suchou vložkou, k radosti všech fotografů je to zase on, kdo jim vlezl do objektivu. U druhého brodu už si není tak jist, ale že to zkusí. A tak nás posléze všechny v kanclu pobaví sms s textem: "brnkačka!" Doma podle fotek zjišťuju, že tejpy nalepené ještě doma před odjezdem stále drží (díky Lidle! :-)  Celý den přemýšlel a počítal, jak si naplánovat dojezd, protože těsně před cílem je NP Poloniny, do kterých je zakázán vstup od osmi večer, což tak samozřejmě vychází. Nedá se svítit, zákaz mu dnešní jízdu ukončí v městečku Jovsa, kde se ptá paní na ubytování někde v okolí a paní ho bez diskuzí bere k sobě domů, že mu jde odestlat :-) a tak každodenní problém odpadnul. 

SMS z dnešního dne: Jovsa, ted me tu odchytla pani a nechce me pustit dal, ze mi jde pripravit postel. Nenechal jsem se premlouvat, stejne bych to do zakazu nestihnul. Brody se suchou vlozkou. Dneska parada, zitra jeste vetsi!!!

 

 

14.7.2016 Dvanáctý den závodu

Už se to blíží, už tam bude! Nicméně zde platí přímá úměra - blíže cíli, více deště :-) na druhou stranu aspoň se snižije riziko setkání s medvědem. Jak jsem se dočetla na oficiálních stránkách závodu, během loňského ročníku se závodníci setkávali až abnormálně často s medvědy. A pod tím je uveden návod, jak se zachovat v případě, že si vás medvěd vyhlédne: 

  • nebuďte až příliš tiší, aby o vás medvěd včas věděl a nevylekali jste ho (rolničky, zpěv…),
  • při setkání se nesmíte dostat mezi medvědici a mládě,
  • nezažeňte medvěda do úzkých a vždy mu nechte ústupovou cestu,
  • od medvěda ustupujte pomalu pokud možno úhlopříčně, vyvarujte se očnímu kontaktu, stavte se k němu spíše bokem,
  • nevařte v místě případného bivaku, nemějte na sobě oděv, ve kterém jste vařili,
  • potraviny skladujte dále od sebe, nejlépe zavěšené na stromě, medvěd cítí na desítky km,
  • medvěd dokáže krátkodobě vyvinout větší rychlost než kůň, větší problémy mu vzhledem k váze dělá běh z prudkého kopce než do kopce,
  • je dobré mít na obranu sprej (což po přečtení předposledního řádku mi není moc jasné k čemu by mi byl :-))

 

Jako každý večer mi Honza do telefonu líčí zážitky z uplynulého dne, s kým se potkal, co kde snědl, kde tlačil kolo, jak moc nenávidí traséry a že touhle cestou by nešel dobrovolně ani pešky... nezapomene mi vylíčit specifikum slovenské jílovité hlíny, která má onu skvělou vlastnost, že je neuvěřitelně kluzká a o její přilnavosti by se dalo mluvit celé hodiny. Heršvec! kam se hrabe vteřiňák! Naštěstí Honza omezí své líčení omezí na fakt, že stačí najet do bláta a po prvním protočení kola je to v pytli, kolo je obalené, bláto je všude a tak nezbývá než slézt, očistit, nasednout a znovu. A tak při první příležitosti při příjezdu do civilizace si kolo umyje vapkou na pumpě... no moc dlouho se neradoval... :-) Když zdolá Kozí Kameň, ve večerních zprávách označovaný jako bezkonkurenčně největší hnus závodu, prohlásí, že to nebylo tak hrozný a že výhledy do krajiny jsou naprosto fantastický. Je pravda, že bych se tam ráda podívala, ale nejsem si jistá, jestli výhled na hory absolvovaný v holinách a pláštěnkách v prudkém lijáku mi vykompenzuje vynaložené úsilí... a vlastně ani nevím, jestli medvědi ocení vakuově zabalené pohybující se turisty :-)) (humor, samo sebou že pojedeme :-)) Večer mi volá z motorestu v Margecanech s plnou pusou halušek a že prý kafe a pívo dobrý! :-)

SMS z dnešního dne: Margecany, dopoledne prselo, zbytek dne objizdeni kaluzi, zitra se priblizim na dostrel :)!

 

 

13.7.2016 Jedenáctý den závodu

Konečně byl spatřen medvěd! Honza zrovna jel po louce a asi 50 m od něj se loudal medvěd :-) šel naštěstí jiným směrem, asi ho vyplašil odér Hozova cyklistického dresu, který už získal svou vlastní osobnost a jisto jistě by už mohl stát v koutě. Medvěd asi usoudil, že takhle smradlavé a navíc dost šlachovitě žrádlo nestojí za snahu a tak vyrazil k nedalekému hotelu :-)) Druhou vzpruhou bylo setkání s Peterem a Mirkou v Liptovských Kľačanech (odpověď za 7.000.000 ??? :-)) Ti měli mnohem více odvahy a patrně čichové ústrojí mimo provoz a s Honzou se dobrovolně setkali, dokonce ho pozvali k sobě domů! Tímto bych jim ráda udělila bobříka odvahy! A tak se Honzovi dostalo prvotřídního občerstvení, během níž mu dva domorodci líčili zážitky s medvědy v okolí :-) Každopádně Peter s Mirkou byli dostatečnou vzpruhou na téhle šílené misi a tak Jenda nasedá na svého černozeleného odlehčeného oře a šlape dál... Den končí v Liptovském Hrádku se skóre 335 km do cíle. 

SMS z dnešního dne: Liptovsky Hradok, pekny den, videl jsem hory, Deveckovi a medvidka, smrdim tak, ze utekl.

...jak říkávala moje prababička ze Slovenska: "takoví mladí krásní lidé!" 

 

12.7.2016 Desátý den závodu

V 6:35 bylo pokořeno CP3 na 40 pozici! Honza se moc dlouho nezdržel, vzpomínky na včerejší tlačenku měl ještě v živé paměti a tak by se asi neudržel, kdyby se ho někdo zeptal, jak se mu jelo. K náladě zrovna nepřidal dopolední déšť, dvouhodinová jízda v dešti mu prý stačila bohatě. Nevím, co by to muselo být za přeháňku, která by vyprala jejich zasmrádlé dresy :-D Každopádně si dnes Honza vytáhnul peška - kolo přestávalo brzdit a k tomu ještě prorazil plášť. Ten se mu podařilo alespoň provizorně opravit díky pomoci dalšího mílaře. Nicméně návštěva servisu v Prievidze byla nevyhnutelná a taky nezapomenutelná. Honza vyvolal rozruch a nadšení zaměstnanců servisu, kteří ihned věděli o koho jde, respektive čeho se účastní. A tak byli sezváni další a další a Honza, ve svém živlu, barvitě líčil. Nutno podotknout, že muselo býti značně rizikové být za dne v jeho blízkosti v uzavřené místnosti, sám totiž konstatoval, že fialky to asi nebudou :-)) Po 2,5 hodinách prvotřídního servisu je Honza opět v sedle! :-) 

Nutno na závěr podotknout, že jsem jako motivaci Honzovi slíbila za každé projeté CP královské hody - vepřové kolínko a žebírka... a tak Honza šlape a šlape... :-)

SMS z dnešního dne: Jsem T. Teplicich. Dnesni den byl ve znameni deste, Magury a technickych problemu, nastesti vse vyreseno, dekuji chlapum v servisu vPrievidze! Zitra Krizna!

 

11.7.2016 Devátý den závodu

Už to pomalu začínalo vypadat na zcela idylický závod! A hele, už od samého rána se Honza a další táhli přes Hostýnské Vrchy, kde se prý moc nenajezdilo a jednalo se spíše o turistickou etapu... tedy možná ani to ne, když mi Honza odpoledne líčit průběh cesty, vystihl patrně asi své nadšení - "tuto část by prý nešel ani pěšky!" :-)) Na kole se prý nedalo vůbec jet, celou cestu ho vedl a když už to na vrcholu vypadalo na pořádný sjezd, přišla strmá kamenitá cesta dolů, takže žádné hurá se nekonalo a znovu vedle kola... Navíc tropické počasí ze závodníků vysávalo poslední energii. A tak od rána zhruba do pěti odpoledne se Jendovi podařilo překonat zhruba 85 km, zbývalo mu asi 35 km do CP3. Náladu mu nakonec zlepšil sjezd na slovenskou stranu, konečně výhledy a kloudný terén. Nakonec zakotví po krátké úvaze těsně před CP3 v Dubnici nad Váhom a to z prostého důvodu, na CP není elektřina ale hlavně jídlo! :-)

SMS z dnešního dne: Hostynske Vrchy me mile prekvapily, na to co nasledovalo od Vizovic k hranicim chci rychle zapomenout! No jo no, s namazanou prdeli, zitra zas budu vesely! A velky dik chlapum na CP 2,5 - nejlepsi okamzik celeho dne!!! Zitra kousek na CP3 a pak se uvidi.

 

10.7.2016 Osmý den závodu

Nedělní etapa je krapet na prdlačku, všude je zavřeno, což Honzu děsí už od rána. Když mi večer volá z Vizovic od guláše (už několikátý za sebou), tvrdí, že má sice hlad a je rád, že sehnal něco k jídlu, ale guláš mám na nějakou dobu vyškrtnout z našeho jídelníčku :-)) Aspoň dnes končí dřív a jde si dáchnout. Večer mi přijde zpráva s fotkou s otejpovanými koleny, tejpy na zadní straně kolen nalepená ještě doma stále drží, jestli to tam půjde dál, vrátí se domů zalepená mumie :-))

SMS z dnešního dne: Dneska cely den opalovacka, zadek stale boli, jestli to takhle pujde dal, tak za chvili nedosahnu na riditka. Zitra CP3!

 

9.7.2016 Sedmý den závodu - dovolené ? :-)

Exhibicionismus Honza nezapře a tak když dnes zmerčil v dálce fotografa, už zdálky ho upozorňoval, ať fotí,i přes jeho ladný styl jízdy a techniku hodnou profesionála náhoda způsobila, že při pomalém průjezdu malým močálem se kolo zapřelo a Honza elegantně přeletěl řidítka... bohužel k velkému zklamání fotografa, který nestihl pořídit parádní snímek, protože přebíhal přes cestu, se podařilo vyfotit až výsledek.... blátivé poleženíčko... no, čuníci to rádi... že? :-) Půlku zdolává na 54. pozici v 13:18, zdrží se celou hodinu, protože vyčtení GPSky trvá nekonečně dlouho, aspon má čas na pivo a ovocné knedlíky. Večer uléhá v Malé Morávce. 

SMS z dnešního dne: Salto mortale do baziny primo pred fotografem, co bych neudelal pro dobrou fotku, jedu do Moravky. 

 
 
 
8.7.2016 Šestý den závodu

Z Teplic se dnes podařilo dojet až do Dolní Lipky. Závodní pole je značně roztrhané a tak vlastně jede už každý chtě nechtě sám. Orličky Honza zmáknul v rámci možností. Vyprávěl, jak v noci usnul u rozkoukaného fotbalu, což by se za normálních okolností prostě nikdy nestalo! :-) Únava se na něm podepisuje, což dokládají kruhy pod očima, nicméně každý den před jedenáctou už je v pelechu a ráno v šest znovu na kole, což je docela dobrý spánkový základ. Tempo se pomalu ale jistě zmenšuje a etapy, kdy člověk jde vedle kola jsou čím dál častější. Dnes jsem se jela osobně podívat na šampiona, a tak až na kruhy pod očima a šílený puch ponožek a bot je relativně v pořádku. 

SMS z dnešního dnes: Co boli, to sili, bojim se, aby ze mne nebyl kulturista. Zitra CP2 a dal.

 

7.7.2016 Pátý den závodu

Nechápu, kde se to v něm bere, ale pořád šlape! Únava materiálu se začíná ozývat, jeho otlačený zadek začal určovat četnost zastávek, stejně jako nově pořízené puchýře z cest, kde se nedalo jet, ale tlačit... Rada sundat si boty při každé příležitosti a vyvětrat zapařená chodidla se asi moc nesejde s pochopením spolustolovníků u oběda, takže nezbývá než lepit a lepit a lepit... Povinné hlášení se třikrát denně bere Jenda skutečně vážně, a tak spolu trávíme snídaně, obědy a večeře... tak kupříkladu včera to vypadalo, že usne s mobilem u ucha právě při večerní dávce emocí a zážitků... :-) Přidávám i fotku dnes, ano, Jenda stíhá ještě kariéru mediální hvězdy a jak se mi večer hrdě chlubil, mává ochotně do všech kamer a foťáků :-) Tak snad mu jeho elán vydrží až na Slovensko. Tak šlapej borče! :-)

SMS z dnešního dne: Teplice n. M.. Dnes Krkonose = dva puchyre na patach. Zitra valim dal pres Orličky.

 

6.7.2016 Čtvrtý den závodu

CP1 zdoláno! Ufff!  Honza zatím šlape  (klepu na dřevo) bez závažnějších problémů, až na únavu nohou, otlačený zadek, který ho donutí dělat častější přestávky) a puchýře na nohou od tlačení kola je po zdravotní stránce v pořádku (v rámci možností) a kolo zatím drží. Prý se už moc těší na slovenské Tatry a na medvídky :-)

SMS z dnešního večera: Harrachov. Dnes s vetrem v zadech Luzicke hory, CP1 a Jizerky. Zustavam tady, zitra Krkonose.

 

5.7.2016 Třetí den závodu

Prý není nad postel a pořádnou snídani - švédské stoly! Ani dnes nezní Honza příiš zdrchaně, zatím je vše ok, doma nalepené tejpy stále drží, mast z arnyky a ženšenové náplasti (hrdým sponzorem je Bylinkářství Vilémov :-) dělají své a tak si zatím nestěžuje na zdravotní obtíže (tedy hlavně to nezakřiknout!). Po trase naráží na bufet pro mílaře, kde jsou pro závodníky připraveny tradiční slevy ve výši 100%!  - a tak sází dvě piva a meruňkový knedlíky :-) Vyráží už kolem šesté ranní, za den zmákne ujet cca 145 km, dojet do Hřenska, stihnout přívoz a vesele si to šinout dál. Den zakončuje ve Šluknově za pětikilčo v penzionu i s véčou. Je spokojený, je tam teplo a mají pivo! :-) 

SMS z dnešního dne: Jsem na Vebrovce, dneska pekna regenerace, nejdriv tropicky dest, potom koupel v bahne a nakonec nekonecne dlouha masaz kolem patniku.

 

4.7.2016 Druhý den závodu

Tak minibalení se Honzovi vymstilo hned první noc. Spal někde u Přebuzy s dvěma borci v nějakém přístřešku, Honza si ke spaní vybral stůl a celou noc proklepal v ultratenkém (ale zase lehkém :-)) spacáku, jeho jedinná záchrana (a pro ostatní strašnej opruz) byla zatoulaná kočka, která mu vlezla do spacáku a zahřívala ho... Hned ráno tedy hlásil, že své předsevzetí, spát alespoň jednou venku, má za sebou a to by prý stačilo, není čas na hrdinství, teplo penzionu nebo hotelu holt ani kočkou nenahradíš :-)) Dnes se opřel do pedálů a má za sebou cca 140 km, během cesty pořizuje krááásné fotky (nechápu, kde na to bere čas) a tak nám doma to připadá, spíš jako hezká vyjížďka po horských krásách naší vlasti :-) Tedy až na deštivé počasí a pěkně bahnitý terén, proto není divu večer uléhá v teplém pokojíčku někde na Cínovci. 

SMS z dnešního dne: Kousek pred Cinovcem, po rozmrznuti to byl krasnej druhej den dovoleny. Jelikoz jsem v hospode kde davaji 100% slevu pro milare, nedokazu odhadnou kam dojedu.

 

3.7.2016 První den závodu

Denní dávka emocí je zde :-)

Honza vyrazil vstříc novým zážitkům v potu tváře a bláta v botách, alespoň tedy pro dnešek :-) Jako vždy jsem před startem byla nervozní já za Honzu, tedy až do poslední hodiny do startu, to se konečně role obrátily. Letoní vysoký počet účastníků (155) je skutečně rekordní, a mezi nimi je náš borec - kraskovský "žampión" :-D Po zkouknutí soupeřů prohlásil, že letos jede nějak nalehko... snad se mu jeho "ultra a mini" nevymstí. Každopádně po prvním dni má v nohou 95 km a v žaludku dva hermelíny a jednoho utopence (nebo obráceně?) :-) Končí někde u Přebuzy a hodlá nocovat venku pod přístřeškem. Naše krajina je oproti Slovensku přívětivá a tak jedinné obtížné zvířectvo budou komáři, medvídci si na živou "raw" stravu ještě chvilku počkají... :-D

A jedna věcná na  závěr: Každý účastník je povinnen poslat mezi 18:00 až 20:00 sms pořadatelům s informací o stávajícím stavu a poloze  (byť není pro ten den závěrečná), která se zaznamenává do mapy zde: https://1000miles.tv/aktualne/ a informace o našem krutomilovi nebo brusiči naleznete zde: https://1000miles.tv/profil/?zavodnik=79

SMS z dnešního dne: Vse ok, akorat ten dest nas mohl minout, pojedu do setmeni.

  

 

 

2.7.2016

Hurá! Tak už je to tu zase...

Jarní příprava Honzy na kole, kdy nebylo jasné, zda vstoupil do svazku manželského se mnou nebo se svým kolem, směřovala k závodu 1000 mil. Balení probíhalo plně v režii Honzy, což obnášelo v shánění všeho v rozměrech mini či ultra lehké. Vrcholem byl asi v dílně na ponku zkrácený cený zubní kartáček :-D

Příprava byla následující: skoro každý víkend na kole, v pracovním týdnu na kole, důsledně dbal na udávání času návratu, abych věděla, v kolik mám připravit večeři (!) a následné vyplenění lednice. A tak zatímco pilně trénoval a sháněl potřebnou výbavu, čas se blížil k 3.7. Ještě v sobotu jsem sháněla do povinné výbavy malé zrcátko (aby si mohl zavolat pomoc házením prasátek zrcátkem, jestli náhodou není jednodušší křičet o pomoc? Nebo že by byl letos dbán důraz na vizuál závodníku?). K zrcátku jsem přidala tři řízky na cestu a Jeník mohl vyrazit pendolínem do Chebu a odtud v neděli na start 1000 mil.

 

Držím Jeníkovi palce, v době jeho nepřítomnosti mám volné pole působnosti pro úpravy našeho domu! Hurááá! :-D

Podepsána jeho manželka, milenka, trenérka, masérka, nutriční terapeutka, zahraniční dopisovatelka, správkyně webu, servismanka, odbornice na balení a oblečení, taxikářka, motivační koučka a nedej Bože i vykonavatelka poslední vůle, ale každopádně velká fanynka :-)

K.

________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ročník 2013

Oslavy poté...

14.07.2013 09:25

Komentář k obrázku: Přeživší s tím, co to všechno spískal :-)

 

Oslavy v kruhu přeživších byly do dvou ráno a patrně stály za to! :-)

 

UŽ !!!!! :-)

13.07.2013 22:21

 

Už je to tady! Hip hip hurá! :-))

Jan Hovorka se startovním číslem 14 dojel  po 13 dnech 4 hodinách 41 minutách 49. v pořadí do finiše! Ve své kategorii obsadil 28.místo. A jak spadl kámen ze srdce úlevou oboum maminkám jste museli slyšet i u vás doma :-)))

GRATULACE! Zase je na světě o jednoho borce více ;-) 

 

13. 07. 2013 22:56:33 / V cíli 1626.06 km
[14] Jan Hovorka
Jsem na konci, dekuji za nezapomenutelne zazitky poradatelum a za podporu vsem, kteri posilali smsky nebo volali nebo me sem pustili nebo nechteli, abych se po pulce zavodu vratil a pak me dokonce prijeli povzbudit na trat a dokonce se mnou i nekolik kilometru absolvovali. Super!

 

Skoro! 

13.07.2013 21:24

5km! 

 

Den D!

13.07.2013 21:07

10km! 

 

Den D

13.07.2013 20:38

20km!

 

Den čtrnáctý - zase...

13.07.2013 19:47

Změna plánu! Honza o půl osmé hlásí 35km do finiše! A protože zhruba před 15km nebylo ubytování, jde do toho! Makej HoHo! :-)

www.1000miles.cz - 14 Jan Hovorka (1591.67 km, 19:45:13): Jedu do cile… :-D

 

Den čtrnáctý

13.07.2013 18:34

To by snad ani nebyl pořádný den, kdyby Honza nepotkal kosí bratry :-) jeden z nich měl defekt a byli nuceni se rozdělit, pak už je nepotkal vůbec, snad se všichni tři znovu šťastně setkají :-)) Dnes je v plánu ujet něco přes 100km a druhý den ráno důstojně projet finišem.

 

Den třináctý 

12.07.2013 23:30

Hola hou! 1453.24 km a kilometry dál naskakují a Honza se blíží do cíle, do kterého zbývá posledních 172,76 km. To má Honza v plánu dorazit během následujících dvou dnů, možná je i ta varianta, že to nevydrží, opře se do šlapek a cíl zdolá už během soboty. Zatím tvrdí, že to vidí na neděli, ale známe naše lidi a nebudem je brát doslova, ona vidina cíle udělá s člověkem hodně... otázkou zůstává, jestli se tolik člověk těší na cíl jako takový, nebo na ten zlom, kdy nebude muset ráno vstát a šlapat :-)

 Drobná pauza v Děčíně za účelem výměny středu kola a mohlo se jet dál, kolo už neskučelo při každém šlápnutí a znovu si Honza může užívat jízdu... dokonce už ani batůžek mu nevrže... :-)

K tradici posledních dní patří i neustálé dojíždění, předjíždění a ujíždění dvojice závodníků č. 10 a 81...  A tak první, na co se ptám je: "Viděls už je dneska?" :-) to se pak dozvím, že ano a že je ráno předjel, ale zatímco se někde občerstvoval, tak známé duo profrčelo kolem :-)) Kosí bratři hodlají zdolat poslední kilometry už zítra, tak se nechme překvapit, jestli se Honza přidá... každopádně celý redakční tým tohoto sportovního přenostu drží všem palce! Cyklistice v roští zdar! :-)

 

Den dvanáctý

11.07.2013 22:32

Dnešek byl patrně jedním z nejtěžších během druhé poloviny závodu - nejenom únava se podepisuje na Honzovi, ale i na jeho kole... Krkonošská tlačenka do kopečků, roští a podobných překážek nikomu náladu zrovna nezvedne a k tomu se ještě přidaly blíže neidentifikovatelné zvuky, které vyluzuje Honzovo kolo. Dnes poprvé během závodu pršelo a došla řada i na pláštěnku, takže aspoň že ji Honza nevezl zbytečně :-)

Nicméně! Nicméně se na konci dne objevila oáza - a kdyby jste ji hledali, tak věřte, že ji najdete v Mikulášovicích v penzionu Balnika, ochotný pan majitel a zároveň masér dal Honzu do kupy, nabídl mu nahodilou pomoc při potížích s kolem a k tomu ještě má prý úžasný penzion :-) Jo a krkovička z grilu, byla prý neskutečné labůžo :-) Takže díky moc všem dobrým lidem, které Honza potkal na konci dnešní trati na 1325.23. km. 

 

Den jedenáctý

10.07.2013 22:41

Honza už přišel na způsob, jak zahnat večerní samotu - objevil penzionek se stálými obyvateli. Jejich setkání proběhlo na chodbě a bylo zcela nečekané, oba vyrazili a pak... pak se střetli a pohlédli si do očí... ano, byl tam! Šváb osobně! :-) Jeho revírem je mu koupelna a wc, proto si dnes Honza zcela výjimečně zoubky nevyčistí :-) 

Dnešní pozice je 1206.25 km, jelo se prý krásně, k čemuž určitě přispěl doprovod Křižáka. Prý Honzovi nestačil, co je na tom pravdy už náš tajný zdroj neuvádí... 

Našemu favoritovi se podařilo zažehnat technické potíže s jeho GPS, která krom toho, že se mu čas od času ztratí (ha ha!), tak dnes zamrzla a bylo nutné ji znovu nahodit, tak snad nedojede k móři :-)) A určitě je potřeba uvést, že dnes Honza opět dostál svému mílovskému mottu: "Jedu a žeru!" :-) A hlavně úspěšně dorazil do CP3, takže velká gratulace! 

Dále sledujte naše stoprocentně čerstvé informace, které vám jiné servery nepřinesou! Takže Honzo šlapej, ať můžeme zítra přinést další dávku sportovních emocí! :-)

 

Den desátý

09.07.2013 21:50

Opět se vám hlásím s pravidelnou dávkou emocí a dojmů! :-) Honza hlásí pozici na 1079.51km a po hodinové pravidelné údržbě typu - protáhování se, odvšivení a odbahnění, mazání, masírování a pulírování chrupu půjde dnes brzo spát. Dnešek byl ve znamení rychlého přejezdu do Polska a zpátky, krásného počasí a panoramat, setkání se dvěma závodníky, které doteď vůbec  neviděl :-)) obdivu nad krásou motýla, který prolétával výpletem jeho kola...doteď si ale není jistý, jestli to byla realita, nebo tzv. "mílovský syndrom." :-) Touto dobou už jisto jistě zařezává, zítra ho totiž čekají Krkonoše, což prý přirovnal k horské turistice za doprovodu kola u boku :-)  

Z pověření mi uděleného samotným mílistou vyřizuji díky všem za podpůrné sms, prý zabírají ;-) takže vemte mobily do svých rukou a valte mu to tam! :-)

 

Den devátý

08.07.2013 22:42

Přináším žhavé novinky přímo z dění závodu z Mladkova! Honza je živ a zdráv, dorazil na svém super úžasném cyklooři k hospodě U Bohouše, kde svým dvoukolým žihadlem způsobil povyk mezi místní mládeží, která se div nevysekala na svých po několik generací předávaných kolech... ta totiž v okamžiku pozdní obědové siesty projela kolem Honzova kola, zmerčila přední vidlici a následně zkušeně prohodila, že: "To kolo je rozbitý, má ulomenou přední vidlici." 

I přes veškeré dosavadní peripetie s koleny a prťkou se Honza úspěšně posunuje k momentálně vysněné metě - CP3 a dnes zakončil po zhruba 120km v malém penzioně, kde se snad konečně vyspí. Včerejší noc v chatce s jedním ze spolujezdců v CP2 byla prý skutečně výživná a chrápání dostalo pro Honzu úplně nový rozměr, kolega chrápal a úplně drze si nevšímal, že s ním Honza lomcuje, protože nemůže kvůli jeho chrápotu spát... nakonec přeci jen usnul... s toaleťákem v uších :-)) Nicméně i jedno poučení si z dneška odnese a to, že přes kořeny se musí jet rychle... aneb Letecká vsuvka podruhé :-)

Pozice: zhruba 960km

Suma sumárum, síly ještě jsou, tělo poslouchá a nadšení se nemění, takže vstříc novým zítřkům! Hip hip! :-)

 

 

Den osmý

07.07.2013 23:02

Všecko je jinak! Závod nabírá na dramatičnosti a situace se mění! Honza úspěšně dorazil večer kolem šesté do CP2 a snad vidina blízkého polovičního cíle způsobila zmírnění bolestí kolen a dokonce i namoženého sedacího ústrojí a tak Honza pokořil 500mil a jede dál! Možná za to může představa blížících se Orlických hor, které má Honza projeté křížem krážem, nebo šance dojet koloběžkáře, který ho včera zákeřně předjel :-) Ať tak či onak, HoHo nemá co ztratit a ráno vyjíždí dál... sice v CP2 avizoval, že končí, ale po poradě s trenérkou to šel zase odvolat :-) 

Když mi do telefonu líčil své zážitky z trati, slyším najednou: "Ahoj." Samosebou se hned ptám, jakého to žabaře předjel a dostalo se mi odpovědi: "Já ho nepředjel, já ho předešel!" :-) Takže" "HoHo, zaber!" :-)

 

 

Den sedmý

06.07.2013 23:10

Ajajaj! Relaxační pobyt v Luhačovicích sice zabral, nicméně koleno se dnes rozdivočelo a druhé neopomnělo být pozadu. Honza se zítra popere se svým pravděpodobně posledním úsekem, který bude na území přívětivé severní Moravy a pokusí se dorazit do poloviny, kde se hodlá se závodem rozloučit. Možnost dalšího pokračování v tomto někdy až šíleném závodě je malá, leda že by po ho cestě potkal hladový medvěd nebo vystěhovalý obyvatel z Přednádraží, který by si chtěl vypůjčit Honzovo kolo pod vidinou kvalitního kovu... Dnešní pozice: 727.61 km

Smekněme tedy náš pomyslný klobouk před naším chlapcem z Pardubic za to, že statečně rve - Honzo, jsi pašák! :-)

 

Den šestý

05.07.2013 21:59

Jedním slovem: dovolená. Celý den posílá Honza zprávy typu: "Právě si to štráduju po kolonádě a piju Vincentku." nebo: "Za chvíli jdu na zábaly." či dokonce "Ještě mě čeká sauna." a podobně... krása :-) ale i v tom spočívá umění si rozvrhnout síly. Nicméně již odpoledne začal koukat po cyklistických botách a pomalu začal odpočítávat čas do odjezdu, podle vlastních slov: "Vstanu v šest a pojedu" se dá odvodit, že se nemůže dočkat :-) Přejme Jeníkovi, ať se mu dobře šlape, ať ho řiť moc nebolí a ať se neopakuje situace ze včerejška, kdy se mu podařilo přelítnout přes řidítka. Na otázku: "Jaký to je, letět přes?" suše odpověděl: "Rychlý to je!" :-) 

Takže: "HoHo do toho!" :-)

 

Den pátý

04.07.2013 23:18

A je doma! Teda skoro! :-)

Honza dnes úspěšně dorazil do rodného kraje svých předků a zakotvil v Luhačovicích - hodlá se totiž vžít do role šviháka lázeňského...korzovat po kolonádě tedy asi nebude, drobit holubům rohlík asi taky ne, ale rozhodně má v plánu se nechat přes den ošetřovat lázeňským personálem. Snad nabere nové síly do další etapy, protože ráno úspěšně projel CP1 a zapsal se tak na 47. místo.

Popohnat Honzu křikem "bacha, medvěd!" už nemá na Moravě cenu, takže všichni sborem: "Honzo, dávej!" :-)

 

Den čtvrtý

03.07.2013 22:14

478.84 km! Dnešní den byl ve znamení tlačení, tahání a nošení kola. Honza pokořil nejvyšší vrchol závodu - Křižnou 1574 m.n.m.. Jízdě se to prý moc nepodobalo, protože poslední 2km k vrcholu zvládl za krásných 60 minut s kolem po svém boku. Nad zítřkem se vznáší ale otazník, podkolenní šlacha dala o sobě vědět. Jeníčka dále urputně sledujeme a už brzy vám přineseme další info. Držíme palce!

 

Den třetí

02.07.2013 23:03

Žije! Dneska to Honza zapíchnul na 360,61km u správných domorodců v Liptovských Klačanech a hlásí, že utužování vztahů s našimi bratry a sestrami se zdařilo!

Doposavadní brody prý byly pro tak zkušeného orienťáka milým zpestřením :-)) Někteří závodníci už měli tu čest setkat se Méďou Béďou osobně, snad bude Honza dostatečně hlučný závodník a medvěd si rozmyslí setkání s tak hubeným obědem :-)

 

Přímý přenos z 1.000 miles - den druhý

01.07.2013 22:03

Druhý den závodu se chýlí ke konci a Honza zakotvil v Poráčí a v nohou má zhruba 230km. Jeden z mnoha poznatků dne: na Slovensku točí Pernštejn! :-)

 

1.000 miles - start!

30.06.2013 22:08

V 17:00 odstartoval extrémní závod 1.000 mil a s ním i náš reprezentant Honza. Při startu dostali všichni závodníci rolničku - zda se jedná o zaručenou plašičku medvědů nelze s jistotou říci, neboť vědci se nemohou shodnout na jasném stanovisku. Zatím má Honza za sebou 70km a pro dnešek zůstává ve Vinném.

 

29.6. 22:02

Hodina a půl do odjezdu vlaku! Zatímco balím řízky Honzovi na cestu, maestro osobně naposledy kontroluje svých skromných pět švestek :-)

 

Zítra startuje 1000 miles

29.06.2013 22:04

Zítra v 17:00 startuje závod 1000 miles, sledujte na našich stránkách přímý přenos!